Golte 2023

Območno združenje Slovenskih častnikov Velenje je pod pokroviteljstvom predsednika ZSČ, generalmajorja Dobrana Božiča v  soboto, 18. februarja v  sodelovanju s Slovensko vojsko organiziralo:

2. Memorial Rudija Ževarta – prvenstvo v smučanju in streljanju na smučiščih smučarskega centra  GOLTE.

Smučanje so izvedli na smuk progi “BELI ZAJEC”. Proga je dolga 1.350 m z višinsko razliko 205 metrov.

Strelski del tekmovanja je bil izveden na improviziranem strelišču v bližini cilja smuka v organizaciji Slovenske vojske. Tekmovali smo z MK puško na razdalji 30 metrov, položaj ležeči z roke; število strelov 5; za oceno 3-je najboljši zadetki.

Ocena: vsaka točka (največ 30 točk) je bila vredna 0,5 sekunde in se je odštela od rezultata smuka.

Priprava na izvedbo streljanja je bila zelo dobro organizirana: za puško s katero smo streljali, nam je bilo predstavljena merilna točka za zadetke.

Tekmovanje je bilo ekipno: 3-članske ekipe.

Nagrade:

• zmagovalna ekipa je prejela prehodni pokal Zveze slovenskih častnikov.
  • prve tri uvrščene ekipe so prejele pokal v trajno last, tekmovalci pa kolajne.
  • najstarejša ekipa je prejela pokal v trajno last.
  • najhitrejši trije posamezniki so prejeli pokal za memorial Rudija Ževarta.

Ekipa Združenja Ljubljana v sestavi: Borut Zajec, Novak Govedarica, Vlado Strmčnik je s solidnim in zanesljivim smučanjem ter streljanjem osvojila Pokal za najstarejšo ekipo.

Ta pokal smo tekmovalci Združenja osvojili že tretjič!

Seveda se je sestav ekipe v preteklih letih menjal.

Poroča: Borut Zajec

V Ljubljani: 25. februarja 2023